Історична довідка про розвиток

ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище»

smvpu

На початку 80-х років ХХ століття місто Суми було у новобудовах. Для реалізації креативних задумів архітекторів, обласний центр потребував молодих спеціалістів: малярів, штукатурів, електрозварників, монтажників металевих, залізобетонних конструкцій, мулярів, столярів, тому в 1973 році, за рішенням керівництва міста, гостинно відкрив двері новий професійно-технічний навчальний заклад – СПТУ № 16. Базове підприємство – будівельно-монтажний трест «Сумхіммашбуд», що входив до складу будівельного комбінату «Сумпромбуд», стало стартовою площадкою для учнів училища у шліфуванні їх професійних вмінь і навичок.

До училища вступали випускники не тільки шкіл міста, а й області. На той час контингент учнівської молоді налічував більше тисячі. Працевлаштування в провідних будівельних організаціях, соціальне забезпечення, міжнародна співпраця з Чехословаччиною все це було перевагою для батьків та їх дітей при виборі місця навчання.

Стрімко змінюється наше життя. Сучасний ринок праці вимагає від випускника не лише глибоких професійно-теоретичних знань, а і здатності самостійно їх застосовувати у нестандартних життєвих ситуаціях. Освіта стала пріоритетним напрямком державної політики України і спрямована на перетворення навчання впродовж життя на реальність. Тому оновлюється, навчально-матеріальна база училища, розширюється соціальне партнерство, підвищується рівень освітніх послуг та педагогічної майстерності колективу викладачів і майстрів виробничого навчання

Училище пройшло кілька реорганізацій: з СПТУ №16 у Сумський професійний ліцей (2002 р.), потім у ДПТНЗ «Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти інноваційних технологій м.Суми (2007р.).

З 2010 року навчальний заклад одним з перших в Україні почав здійснювати підготовку висококваліфікованих спеціалістів за професіями: «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Монтажник систем утеплення будівель», «Монтажник-складальник металопластикових конструкцій».

У вересні 2012р. на базі училища відкрито профільний навчально-практичний центр з впровадження інноваційних технологій у будівництві. У цьому ж році змінено тип навчального закладу на Державний навчальний заклад «Сумське міжрегіональне вище професійне училище».

На сьогодні СМВПУ є багатопрофільним, ресурсним навчальним закладом, де можна отримати первинну професійну і загальноосвітню підготовку, додаткову професійну освіту за сучасними виробничими технологіями, підвищити професійну кваліфікацію, отримати спеціалізацію на різних формах навчання.

Впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій у навчально-виховний процес для формування компетентного, конкурентоздатного випускника, розвиток творчих і спортивних здібностей учнів, розширення співпраці з соціальними партнерами, участь у всеукраїнських та міжнародних проектах – пріоритети діяльності педагогічного колективу.

Училище є постійним учасником Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти», «Інноватика в сучасній освіті» та має відзнаки: Срібна медаль в номінації «Співпраця ПТНЗ з виробництвом» (2011р.) та в номінації: «Інновації в професійно-технічній освіті – шлях до забезпечення ринку праці кваліфікованими кадрами» (2013р.); Золота медаль в номінації «Соціальне партнерство у контексті розвитку сучасного навчального закладу: професійно-технічної та загальної середньої освіти».

Більше 60 дипломів, подяк і сертифікатів вручено педагогічному колективу за участь у представницьких всеукраїнських та міжнародних заходах. Вагомим результатом праці педагогічного колективу є досягнення учнів на Всеукраїнських конкурсах професійної майстерності. З 2006 року вісім учнів стали призерами цих конкурсів, а 4 переможці отримували стипендію Президента України. Учням Трубко А. (2011р.) та Богданову М. (2016р.) призначалася стипендія голови Сумської обласної державної адміністрації. Воронцов Олексій, вихованець викладача-тренера Сорокіна Л.В., здобув титул чемпіона України з жиму штанги лежачи, виконавши норматив КМС, встановив рекорд області в своїй віковій групі (2016р.).

З плином часу змінюються вимоги до організації навчального процесу, урізноманітнюються форми та методи роботи з учнями, тому колектив педагогів СМВПУ завжди знаходиться у творчому пошуку надійних, креативних і ефективних способів формування майбутнього держави – компетентних спеціалістів, неординарних особистостей з активною громадянською позицією.

Кiлькiсть переглядiв: 342