Пам’ятка учням по протидії насильству в сім’ї

З метою формування в суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України в різних сферах життя.

Відповідно до Указу Президента України від 14 листопада 2017 року № 361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!», на виконання розпорядження Сумської обласної державної адміністрації від 19.01.2018 № 32-ОД «Про затвердження регіонального плану заходів щодо реалізації на території Сумської області правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2018 році».

/Files/images/стор нас.jpg

1. Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.

2. У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

3. Пам’ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо коли він - з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.

4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.

5. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.

6. Не вірте у погрози з боку кривдників.

7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство.

9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не мають права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. В Сімейному кодексі (ст. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань які принижують людську гідність. Дитина може подати до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».

10. Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність – є зло, все, що звеличує гідність людини – добро.


ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ


Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей

386 – З МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ БЕЗКОШТОВНО

0 800 500 33 50 – З СТАЦІОНАРНОГО ТЕЛЕФОНУ БЕЗКОШТОВНО


Національна «гаряча лінія» по запобіганню торгівлі людьми

0 800500 22 50 -З СТАЦІОНАРНОГО ТЕЛЕФОНУ БЕЗКОШТОВНО

Цілодобовий телефон довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім’ї
044 451-5-451

Сумський телефон довіри (цілодобово)
33-40-50

Сумський обласний кризовий центр (з 8.00 до 17.00)

60-18-58

Сумський міський кризовий центр
62-18-34

КЛІНІКА ДРУЖНЯ ДО МОЛОДІ
32-72-00

Для підлітків (телефон довіри)
65-88-89

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.