Професії харчової промисловості

Кондитер

Кондитер – це творець солодощів. Людина цієї професії повинна вміти готувати різні види тіста та вироби з нього (кекси, тістечка, торти, пиріжки, булочки, короваї, рулети, десерти, цукерки та інші солодощі). Вміти прикрашати їх помадою, глазур’ю, прикрасами з карамелі, шоколаду, різних видів мастики та крему. Вміти створювати солодкі композиції з карамелі, мастики, шоколаду, дріжджового, солоного та пряничного тіста.

Кондитер – може працювати на підприємствах громадського харчування де є кондитерський або борошняний цех.

Найкращі заклади громадського харчування міста тісно співпрацюють з нашим навчальним закладом тому, що ми випускаємо кваліфікованих фахівців своєї справи. Завдяки цьому наші випускники отримують високу заробітну платню.

/Files/images/profes/image (24).jpg

Фото 1. Дитячій торт

/Files/images/profes/ми.jpg

Фото 2. Торт

/Files/images/profes/image (75).jpg

Фото 3. Торт святковий

Професія"кондитер" - складна і потребує не лише естетичного смаку та художніх здібностей від робітника, але багатьох знань та вмінь. Від покоління до покоління передавали люди досвід приготування їжі.

Кондитер- це професія, яка передбачає як ручну, так і механізовану роботу за допомогою автоматичних приладів та устаткування: маслорізка, пекарні, змішувачі, ножі, котли, духові шафи, тощо. Проводить дуже багато різноманітних операцій: фільтрацію, вимірювання, виготовлення тіста, випікання, тощо.

Професія кондитера - широка та змістовна, праця кропітка і важка, яка потребує багато зусиль, напруження, натхнення, творчого пошуку.

Професійні знання та вміння.

Працювати кондитером може не кожний. Ця професія вимагає від працівника певних індивідуально-психологічних якостей. Кондитер повинен мати хороший невербальний інтелект, високий рівень оперативної пам'яті, концентрації та стабільності уваги, вміння переключати та розподіляти увагу, мати розвинуте наочно-дійове та просторове мислення. Також мати стійкий інтерес до художньої діяльності, здібності до професій типу "людина – художній образ": добре ліпити, малювати; розвинену творчу уяву. У кондитера повинна бути розвинена тактильна, м'язова та температурна чутливість, хороший нюх, слух, смак, правильне відчуття кольору, хороша зорова та моторна координація, високий ступінь координації рухів рук.

Професія кондитера потребує високої пунктуальності, акуратності: точно дотримуватися температурного режиму, витримувати точну рецептуру, виконувати всі технологічні операції, витривало переносити знаходження в гарячому цеху, де випікаються вироби, вчасно охолоджувати їх.

Заробіток та перспективи зайнятості

В умовах розвитку в Україні економіки та ринкових відносин почало розвиватись і налагоджуватись громадське харчування та заклади обслуговування.Після навчання у випускників дуже високі перспективи щодо працевлаштування. Якщо навіть заклади громадського харчування неохоче беруть молодь без досвіду, є можливість працювати у приватних підприємствах, що бурхливо розвиваються. Великі кондитерські фабрики та цехи теж охоче приймають молодь, яка стажується та набуває досвіду біля майстрів-кондитерів. Кваліфіковані кондитери мають можливість відкривати власні кафе

Термін навчання:

на базі 9-ти класів – 4 роки

Специфічні вимоги:

1. Вік - по закінченню терміну навчання – не менше 18 років.

2. Стать – жіноча, чоловіча.

3. Медичні обмеження

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.